Přeskočit na obsah

O kapele

Kapela Funky Chicken působí na tuzemské hudební scéně od roku 2014. Hudba Funky Chicken je stejně různorodá jako místa narození jednotlivých členů, jejichž rozptyl sahá od slunné jižní Moravy až po drsný sever Slezska. Domovem kapely je ovšem Brno, ve kterém nyní všichni žijí, tvoří a které milují. A jaký žánr tedy kapela Funky Chicken hraje? Pojmenovat by se dal jako…jako dance funk s prvky disco a občas lehkým rockovým závanem. Potrpí si na moderním zvuku a typické jsou pro ně výrazné synťáky. Inspirují je například kapely jako Jamiroquai, James Brown, Vulfpeck, nebo tuzemští JAR a Monkey Business. Jejich autorská tvorba je postavena na českých textech, které jsou plné humoru a nadsázky. Často hledají vtip tam, kde by jej jiní nečekali, pojednávají o radostech i starostech moderního muže, o vztazích, ale také o běžných situacích jako je třeba návštěva bazénu.

Během své tříleté a úspěšné kariéry si kapela Funky Chicken zahrála na koncertech po boku známých kapel a hudebníků (Portless, -123minut, Roman Dragoun, Progress 2) a absolvovala úspěšně několik letních festivalů (Čarodějáles, Play Fair, Kamenka Open Air, Django Fest, Radostín Fest, Prygl Fest a další), kde nasbírali spoustu nových zkušeností a setkali se se špičkami české hudební scény. Kapela odehrála také množství klubových koncertů a to zejména v domovském Brně a okolí (Metro Music Bar, Sono Cetrum Brno, ArtBar 2Pád, Stará Pekárna, Pavillon, Klub Green a mnoho dalších).

Během roku 2017 vydala kapela nejprve maxisingl s názvem „Clubáse“ a v říjnu téhož roku následovalo debutní album „To by se Vám líbilo“, nesoucí třináct autorských skladeb.

K poslechu na http://spoti.fi/2hJY4uJ

Honza Shanny Fňukal, klávesák s kapely Funky Chicken
Shanny
klávesy, kytara, rap, zpěv, kapelník
Zpěvák Funky Chicken Martin Vlček
Martin
zpěv, tanec
Acid
Acid
kytara
Marek Fischboun Fischer z Funky Chicken
Marek
trumpeta, zpěv, rap, tanec
Mira
baskytara, zpěv
Honza Hooxx Sławiński, bubeník z kapely Funky Chicken
Hooxx
bicí